Strona GłównaO firmirOfertaCertyfikatyKontaktyZPAS GROUPMOLEXsabaj

- Szafy stojące
- Szafki wiszące
- Kioski multimedialne
- Pulpity
- Data center
- Klimatyzatory
- Akcesoria sieciowe

- Strona główna
Filmy i animacje
- O firmie
- Certyfikaty
Kontakt
- Mapa serwisu

Data center


Kliknij, aby powiększyć obrazek.
 W dobie globalizacji informacji procesów biznesowych ogromne znaczenie dla zachowania ciągłości działania organizacji ma odpowiednie zabezpieczenie przed ryzykiem zarówno biznesowym, jak i operacyjnym. Jednym z najcenniejszych zasobów staje się obecnie informacja z nieograniczonym i pełnym dostępem do niej o każdej porze.

Dane przechowywane na firmowych dyskach twardych to w wielu przypadkach najcenniejszy kapitał firmy, dlatego wymagają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i ochrony.
 
Serwerownia wyposażona w niezależny systemy zasilania, klimatyzacji, kontroli dostępu oraz zabezpieczeń gwarantuje wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy, a jednocześnie zapewnia ochronę przed ingerencją osób nieuprawnionych – gwarantuje właściwy poziom zabezpieczenia firmowych danych.

Wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej w centrach przetwarzania danych wzrosło zapotrzebowanie na efektywne wykorzystanie mocy systemów zapewniających odpowiednie warunki klimatyczne. Podstawowym problemem przy projektowaniu centrum przetwarzania danych jest zapewnienie optymalnej temperatury pracy urządzeń IT znajdujących się w szafach serwerowych oraz zapewnienie ochrony przed uszkodzeniami termicznymi.
Odpowiedni poziom temperatury w pomieszczeniu serwerowym możemy osiągnąć, zapobiegając mieszaniu się powietrza chłodzącego z gorącym powietrzem generowanym przez sprzęt aktywny zainstalowany w szafach serwerowych. Prostym i skutecznym podejściem do problemu projektowania centrum przetwarzania danych jest równoległe rozmieszczenie rzędów szaf. Szafy powinny być skierowane przodem naprzeciw siebie. Zimne powietrze dostarczane jest poprzez podłogę technologiczną i wydmuchiwane bezpośrednio przed szafy serwerowe, tworząc tzw. 'przestrzeń zimnego powietrza'.

Przykłady chłodzenia serwerowni

a) Chłodzenie serwerowni w technologii „zimnego korytarza” w boksie szafy, przy zastosowaniu rzędowych wymienników ciepła.


b) Chłodzenie serwerowni w technologii „gorącego korytarza” w boksie szafy, przy zastosowaniu rzędowych wymienników ciepła.


c) Chłodzenie serwerowni w technologii „zimnego korytarza” w boksie szafy, przy zastosowaniu podłogi technologicznej.
Copyright © DPLUS 2014 All Rights Reserved

Hit Counter